Богослужбене особености празника Светих мученика пећких

Ново издање емисије „Богослужбене особености празникâ српских светитељаˮ посвећено је свештеном спомену на свете славне и добропобедне мученике пећке, са посебним нагласком на светог преподобномученика Григорија Пећког и светог мученика Василија, пекара пећког.

Сијајући тврдом вером и непоколебивом надом из оних тешких времена, ови новомученици пећки – свети Григорије и свети Василије – и са њима многи други светионици рода нашег, верни сведоци Христови знани и незнани, од немерљивог су значаја за нас. Истовремено, жртва и сведочанство светог Григорија и светог Василија нас и обавезују – да сачувамо тај залог Царства који нам је предат.

Житије новопросијавших светитеља, преподобномученика Григорија и светог мученика Василија Пећког, саставили су сестринство манастира Пећка Патријаршија и монашко братство Цетињског манастира.

Аутор емисије: катихета Бранислав Илић