Увођење у дужност новог архијерејског намесника жабаљског

У недељу, на празник Усековања главе светог Јована Крститеља, 29. августа / 11. септембра 2022. године, у Светониколајевском храму у Жабљу, свету Литургију је служио протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први. После богослужења, прота Миодраг се вернима обратио пригодном беседом и прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу јереја Пере Анђелића, досадашњег пароха у Кули, за пароха треће парохије при Светониколајевском храму у Жабљу и вршиоца дужности архијерејског намесника жабаљског.

Потом се сабраном верном народу обратио јереј Перо Анђелић заблагодаривши Епископу бачком др Иринеју на указаној части и поверењу. На самом крају, у име братства храма, протонамесник Ранко Милојевић је пожелео јереју Пери Анђелићу топлу добродошлицу, уз молитвене жеље за успех на повереним дужностима, а протојереју Миладину Бокорцу, досадашњем пароху жабаљском, успех на новој парохији.