Увођење у дужност пароха у Сивцу

У  недељу, 19. августа / 1. септембра 2024. године, у храму Преноса моштију светог оца Николаја у Сивцу, светом Литургијом је началствовао протојереј Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење  протонамесника  Даниела Кобиљског, пароха сивачког, и презвитера Бошка Симића.

После отпуста, прота Саво је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом је за пароха друге парохије при храму Преноса моштију светог оца Николаја у Сивцу постављен презвитер Бошко Симић, а потом је пожелео добродошлицу новом пароху. Отац Бошко је заблагодарио Високопреосвећеном митрополиту Иринеју на благослову, указаном поверењу и части, као и свом сабрату оцу Даниелу и верном народу на речима добродошлице, уз обећање да ће настојати да оправда поверење Митрополита бачког.