Увођење у дужност парохијског ђакона у Чуругу

У недељу, 19. августа / 1. септембра 2024. године, у храму Вазнесења Господњег у Чуругу, светом Литургијом началствовао је протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

По завршетку свете Литургије, отац Перо је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се новорукоположени ђакон Милош Миливојевић поставља за парохијског ђакона при храму Вазнесења Господњег у Чуругу. Отац Перо је сабраном верном народу представио новог ђакона и пожелео му много успеха у ђаконској служби. Протојереј Милан Ђурић, настојатељ Световазнесенског храма, пожелео је ђакону Милошу добродошлицу. Ђакон Милош се захвалио Високопреосвећеном Митрополиту бачком господину др Иринеју на указаном поверењу, а свештеном братству храма на топлој добродошлици.