Примопредаја парохијске дужности у Бајши

У недељу, 19. августа / 1. септембра 2024. године, у храму Светог великомученика Димитрија у Бајши, светом Литургијом је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење протојереја Предрага Црепуље и презвитера Ђорђа Цвијановића, пароха бајшанског.

На крају свете Литургије, отац Драгољуб је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се јереј Ђорђе Цвијановић разрешава парохијске дужности у Бајши и поставља за пароха чантавирске парохије при храму Свете Тројице у Новом Жеднику, а протојереј Предраг Црепуља поставља за пароха бајшанског при храму Светог великомученика Димитрија у Бајши. Отац Драгољуб је свештеницима Предрагу и Ђорђу пожелео срећан и благословен рад на новим дужностима које су им поверене. Прота Предраг и отац Ђорђе су заблагодарили Господу и Његовом Високопреосвештенству Митрополиту бачком господину др Иринеју на указаној части и поверењу, а затим су захвалили оцу Драгољубу и верном народу на љубави, са жељом да се настави плодоносна сарадња.