Најава: Манифестација „Дани светог Рафаила Шишатовачкогˮ у Горњем Ковиљу

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, Српска православна Црквена општина у Горњем Ковиљу организује, од 25. августа до 3. септембра 2024. године, четврту по реду манифестацију духовно-културног карактера посвећену светом свештеномученику Рафаилу Шишатовачком, под називом „Дани светог Рафаила Шишатовачкогˮ, са следећим програмом:

Недеља, 25. август, у 18:00 часова:

• Предавање протојереја-ставрофора др Милоша Весина на тему „Како у све немирнијем свету стећи и сачувати смирење?ˮ

Недеља, 1. септембар, у 18:00 часова:

• Концерт црквених хорова „Свети Николај Српскиˮ из Нове Пазове, „Вазнесење Господњеˮ из Чуруга, „Свети Рафаило Шишатовачкиˮ и дечји хор „Ковиљеˮ из Ковиља.

Понедељак, 2. септембар, у 18:00 часова:

• Празнично бденије.

Уторак, 3. септембар, 9:00 часова:

• Света Литургија и чин благосиљања славских дарова.
  • После свете Литургије културно-уметнички програм Певачког етно-састава „Тривалијаˮ, и Фолклорног ансамбла „Лаза Костићˮ из Ковиља.