Празник Светог Саве Горњокарловачког у Молу

Молитвени спомен Светог свештеномученика Саве Горњокарловачког прослављен је у Молу, његовом родном месту, у среду, 4/17. јула 2024. године. Празничним бденијем началствовао је презвитер Ненад Вујасин, парох ађански, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На дан празника, светом Литургијом началствовао је презвитер Ненад Вујасин, парох ађански, уз саслужење презвитера Милорада Мишкова, пароха молског. Верне је надахнутом беседом поучио отац Ненад, а благољепију свете Литургије допринеле су својим појањем девојчице Милица, Мирослава и Милена Радулашки.

Вечерњим богослужењем началствовао је презвитер Ненад Вујасин, парох ађански, уз саслужење презвитера Милорада Мишкова, пароха молског. На вечерњу су појали чланови Црквеног хора ,,Свети Сава Горњокарловачкиˮ из Мола, који су прославили свог заштитника приношењем славских дарова, а чин благосиљања је извршен после вечерњег богослужења. Богослужењима на дан празника завршене су овогодишње духовне свечаности уприличене у спомен Светог Саве Горњокарловачког.