Изложба дечјих радова у Србобрану

У уторак, 9. јула 2024. године, у порти храма Богојављења Господњег у Србобрану, отворена је изложба дечјих радова са наградног конкурса под називом „Светобогојављенски храм у Србобрануˮ.

Ликовни и фото-конкурс је расписала Црквена општина у Србобрану у оквиру манифестације „Петровданске свечаностиˮ. На конкурсу су учествовали ученици Основних школа „Јован Јовановић Змајˮ и „Вук Караџићˮ из Србобрана. У категорији од првог до четвртог разреда, награђени су ученици Давид Хашка, Стефан Ђуровић и Јелена Дудварски, а у категорији од петог до осмог разреда награђене су ученице Татјана Типура и Дуња Радовић, којима су уручени пригодни поклони. Награђени радови биће изложени у порти храма у Србобрану током трајања наведене манифестације.