Поклоничко путовање верникâ из Бечеја

У суботу и недељу, 15. и 16. јуна 2024. године, верници из Бечеја, у организацији Српске православне Црквене општине бечејске, посетили су светиње Епархије захумско-херцеговачке.

Предвођени протојерејем Владиславом Пајићем, архијерејским намесником бечејским, верници су првог дана путовања стигли у манастир Нова Грачаница где су присуствовали светој Литургији на којој је појао Црквени хор „Свети Георгије“ из Бечеја. Духовно окрепљени, наставили су путовање и посетили Петропавловски манастир, манастире Дужи и Тврдош, и стигли на конак у Требиње. Сутрадан су посетили Мркоњиће, родно место Светог Василија Острошког, а потом присуствовали светој Литургији у манастиру Завала, на којој је прота Владислав саслуживао, а бечејски црквени хор појао. После свете Литургије, верници су посетили Пребиловце, место великог страдања нашег народа током Другог светског рата. Потом су посетили манастир Житомислић и направили краћи предах у Мостару. У вечерњим часовима, благодарећи Богу, верници су кренули пут Бечеја.