Најава: „Видовдански даниˮ у Сенти

Српска православна Црквена општина у Сенти организује дванаесту по реду манифестацију „Видовдански даниˮ са следећим програмом:

Субота, 15. јун, у 19:00 часова: Луткарска представа ,,Коњић Грбоњићˮ у извођењу Љиљане Брановачки, чланице Кола српских сестара из Сенте, изложба ликовних радова полазника православне веронауке и додела награда за најлепше радове, у дворани Старе српске школе.

Уторак, 18. јун, у 19:00 часова: Трибина на којој говори презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, на тему ,,Храм као центар парохијског животаˮ, у дворани Старе српске школе.

Четвртак, 27. јун, у 17:00 часова: Празнично бденије.

Петак, 28. јун, Видовдан:

• у 9:00 часова: Света Литургија и парастос свим пострадалим од Косовске битке до данас
  • у 17:00 часова: Вечерње богослужење у храму и пригодан Видовдански програм у дворани Старе српске школе