Поклоничко путовање верникâ из Кисача и Степановићева

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу, 8. јуна 2024. године, верници из Кисача и Степановићева походили су светиње Епархије шумадијске и Епархије браничевске.

Предвођени презвитером Огњеном Верићем, парохом у Кисачу и Степановићеву, и протојерем Винком Стојаковићем, умировљеним свештеником, верници су прво посетили манастир Грнчарицу и извор свете Петке. После посете манастиру Грнчарици, верници су посетили г. Бранка Радунковића и разгледали његову галерију макетâ цркава и манастира. У наставку путовања верници су посетили манастире Горњак и Витовницу. У вечерњим часовима поклоници су се вратили својим домовима, озарени топлином и благодаћу манастирских светиња.