Поклоничко путовање верникâ из Каћа

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу, 8. јуна 2024. године, верници из Каћа, предвођени протонамесником Владимиром Марковим, парохом каћким, походили су светиње Епархије жичке у Овчарско-кабларској клисури.

Верници су посетили манастире Ваведење, Благовештење, Преображење и Никоље, где су топло дочекани и послужени. Поклоничко путовање окончано је посетом Саборном храму Вазнесења Господњег у Чачку, некадашњем манастиру Богородице Градачке, задужбине жупана Страцимира, брата Стефана Немање, где се верни народ поклонио делу моштију светог Теоктиста. Благодарећи Господу на свему, верници су се у вечерњим часовима вратили у Каћ.