У Суботици одржано вече хорске музике

У суботу, 8. јуна 2024. године, у храму Вазнесења Господњег у Суботици, одржано је вече хорске музике. Пред бројном публиком наступао је хор „Свети Роман Мелодˮ, са солистима ђаконом Огњеном Звекићем и Серафимом Астаховим, појцем византијске музике, а дириговала је професор Драгана Николић. Извођаче и посетиоце је бираним речима поздравио презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички.

Концертом хорске духовне музике отпочеле су „Спасовданске свечаностиˮ, манифестација која се, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, одржава поводом предстојеће славе храма Вазнесења Господњег у Суботици, у организацији Српске православне Црквене општине суботичке и Црквеног хора ,,Свети Роман Мелодˮ из Суботице.