Поклоничко путовање верникâ из Жабља

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу и недељу, 1. и 2. јуна 2024. године, верници из Жабља, предвођени ђаконом Стеваном Јањиним, походили су светиње Епархије рашко-призренске и Епархије жичке.

Првог дана поклоници су молитвено присуствовали светој Литургији у манастиру Црна Река и посетили Петрову цркву у Новом Пазару, као и манастире Ђурђеве Ступове и Сопоћане. У недељу су верници присуствовали светој Литургији у манастиру Градац, где су приступили светој Тајни причешћа. Последња одредишта овог путовања била су манастири Жича и Студеница. Духовно укрепљени, са великом радошћу и пуни утисака, поклоници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.