Поклоничко путовање верникâ из Чуруга, Србобрана и Новог Сада

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у периоду од 30. маја до 2. јуна 2024. године, верници из Чуруга, Србобрана и Новог Сада посетили су светиње Епархије врањске и светиње Македонске Православне Цркве – Охридске Архиепископије.

Предвођени презвитерима Србољубом Срдићем, парохом србобранским, и Мирославом Стојановићем, парохом чурушким, верници су у петак ујутро, 31. маја, стигли у манастир Светог Прохора Пчињског, где су присуствовали светој Литургији и поклонили се моштима светог Прохора. У наставку путовања посетили су манастир Старо Нагоричано у близини Куманова и стигли у Охрид. У суботу, 1. јуна, посетили су чувене храмове у Охриду и околини: Свете Софије, Пресвете Богородице Перивлепте, Светог Климента (Пантелејмона), Светог Јована – Канео и манастир Светог Наума Охридског. У недељу, 2. јуна, верници су посетили чувени Бигорски манастир, где су присуствовали светој Литургији, а потом су били на пријему код Епископа антаниског г. Партенија, настојатеља Бигорског манастира. На крају путовања, учињена је и краћа посета Скопљу. Верници су се са овог поклоничког путовања вратили својим домовима препуни утисака, духовно укрепљени и надахнути лепотом светињâ које су посетили.