Најава: „Световазнесенски даниˮ у Ђурђеву

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Ђурђеву, поводом предстојеће храмовне славе, у периоду од 6. до 9. јуна 2024. године, организује манифестацију „Световазнесенски даниˮ, са следећим програмом:

Четвртак, 6. јун, у 18:00 часова – предавање протојереја-ставрофора Бранка Ћурчина „Живот у Црквиˮ, у дворани Светосавског дома

Петак, 7. јун, у 18:00 часова – представа „Бајка о рибару и рибициˮ у извођењу гимназијалаца из Новог Сада, у дворани Културно-уметничког друштва „Тарас Шевченкоˮ (Матка)

Субота, 8. јун, у 10:00 часова – ликовна радионица за децу коју воде Соња Брегун и Горан Јелић, у порти храма Вазнесења Господњег

Недеља, 9. јун, после свете Литургије око 11 часова – изложба радова ликовних уметника из Ђурђева, у дворани Месне заједнице Ђурђево

Црквена општина Ђурђево позива све љубитеље хришћанске културе да посете најављене догађаје и узму учешће у њима.