Поклоничко путовање верникâ из Ветерника, Товаришева и Стапара

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, од 30. маја до 1. јуна 2024. године, верници из Ветерника, Товаришева и Стапара, предвођени протојерејем Предрагом Билићем, парохом ветерничким, и презвитером Ђуром Родићем, парохом стапарским, посетили су светиње Митрополије црногорско-приморске и Епархије милешевске.

Током путовања верници из наведених места су посетили манастир Острог, Саборни храм Светог Јована Владимира у Бару,  Саборни храм Васкрсења Христова у Подгорици и манастире Морачу и Куманицу. Духовно препорођени и опитно обогаћени новим знањем, благодарећи Господу и светом Василију Острошком на данима благослова и љубави, верници су се вратили својим домовима.