Поклоничко путовање верникâ из Доњег Ковиља

У организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу и недељу, 1. и 2. јуна 2024. године, верници из Доњег Ковиља су посетили светиње Митрополије црногорско-приморске и Епархије милешевске.

Предвођени протојерејем Остојом Нијемчевићом, парохом доњоковиљском, верници су се првог дана поклоничког путовања у манастиру Дајбабе поклонили моштима светог Симеона Дајбабског, посетили Саборни храм Васкрсења Христовог у Подгорици, а у манастиру Ждребаонику целивали мошти светог Арсенија, другог архиепископа српског, наследника Светог Саве. После вечерњег богослужења и ноћења у манастиру Острог, у недељу су присуствовали светој Литургији, причестили се и поклонили се моштима светог Василија Острошког, а потом су посетили манастире Морачу и Милешеву. Благодарећи Богу, у добром расположењу и здрављу, поклоници су у вечерњим сатима стигли својим домовима.