Прослављен престони празник храма Светих Кирила и Методија у Новом Саду

Прослава престоног празника храма Светих Кирила и Методија у Новом Саду започела је у четвртак, 10/23. маја 2023. године, служењем бденија којим је началствовао протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На сâм дан храмовне славе, у петак, 11/24. маја, светом Литургијом је началствовао протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма у Новом Саду, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Отац Велимир је у својој беседи поучио све присутне шта представља истински хришћански живот, истакавши свету браћу Кирила и Методија као пример светости на коју смо сви позвани од Господа.

По заамвоној молитви протојереј Жељко Тешић, настојатељ Световрачевског храма у Футогу, благословио је славске дарове, принос овогодишњих кумова, породице Ракита са Адицâ. Кумство за наредну годину је преузела породица Вудраговић са Телепа. Светој Литургији је присуствовао г. Никола Перваз, председник Црквене општине новосадске.

Благољепију празничних богослужења допринели су полазници Школе појања при Црквеној општини новосадској „Свети Јован Дамаскинˮ.