Посета министра културе и градоначелника Новог Сада Црквеној општини горњоковиљској

У уторак, 21. маја, Црквену општину горњоковиљску је посетила делегација на челу са министром културе у Влади Републике Србије г. Николом Селаковићем. У пратњи господина министра били су г. Милан Ђурић, градоначелник Новог Сада, и др Весна Туркулов, специјалиста инфектолог и редовни професор Медицинског факултета у Новом Саду.

Делегација је посетила родну кућу великана српске књижевности Лазе Костића, која је изграђена 1903. године. У разговору са парохом горњоковиљским презвитером Живком Рајиновићем разматране су могућности да, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја, буде обновљена родна кућа овог српског великана, која је у власништву Црквене општине и користи се као вишедеценијски дом парохâ ковиљских.

Презвитер Живко Рајиновић је члановима делегације захвалио на указаној части, као и на досадашњој вишеструкој помоћи Града Новог Сада Црквеној општини горњоковиљској и тим поводом им је уручио иконе и пригодне дарове.