Одржано предавање у Светосавском храму у Новом Саду

У четвртак, 16. маја 2024. године, у храму Светог Саве у Новом Саду, вечерње је служио презвитер Милорад Мишков, парох молски. После вечерњег богослужења др Данило Михајловић, доцент Православног Богословског факултета Универзитета у Београду, одржао је предавање не тему „Хришћански брак као простор узајамног узрастањаˮ.

У име братства храма и сабраног верног народа предавача је поздравио и најавио протонамесник Бранислав Ђурагић, сабрат Светосавског храма. Доцент Михајловић је током предавања истакао да је брак један од благословених путева спасења у животу, осврнуо се на разне препреке на које супружници наилазе у заједничком живљењу, те препоручио свима истинску веру у Господа Христа као најбољег Водича кроз овоземаљски живот. На крају ове духовне вечери отац Бранислав Ђурагић је, у име братства Светосавског храма и свих присутних, заблагодарио предавачу на његовој љубави и жртви. Предавање је одржано у оквиру духовно-културних свечаности „Светосавски даниˮ које организује храм Преноса моштију Светог Саве у Новом Саду.