Поклоничко путовање верникâ из Новог Сада

У организацији Службе за поклоничка путовања  Епархије бачке „Светињама у походеˮ, 12. и 13. маја 2024. године, парохијани Николајевског храма у Новом Саду су били на поклоничком путовању у Барију у Италији. Вернике је предводио протојереј Миодраг Андрић, настојатељ Николајевског храма, а међу поклоницима су били и протојереј-ставрофор Стојан Билић и ђакон Александар Билић. Првог дана боравка у Барију, на празник Светог Василија Острошког, поклоници су посетили базилику Светога Николаја у старом граду и крипту у којој су се поклонили моштима великог Божјег угодника Светог Николаја Мирликијскога. Другог дана посете, верници су учествовали на светој Литургији у храму Светог Николаја при Подворју Руске Православне Цркве у Барију и обишли центар за поклонике.