Увођење у дужност пароха у Куцури

У Томину недељу и на празник Светог Василија Острошког, 29. априла / 12. маја 2024. године, у храму Успенија Пресвете Богородице у Куцури, светом Литургијом је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење протојереја Здравка Бојића, пароха врбашког и вршиоца дужности пароха куцурско-савиноселског, и протојереја Илије Зекановића.

По завршетку свете Литургије, презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се протојереј Илија Зекановић поставља за пароха у Куцури и Савином Селу. Потом је отац Драгољуб сабраном верном народу представио протојереја Илију Зекановића и пожелео му много успеха у пастирском раду на новој парохији. Прота Илија је захвалио Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу и на топлој добродошлици који су му приредили парохијани.