Томина недеља у Саборном храму у Новом Саду

У Томину недељу, на празник Светог Василија Острошког, 29. априла / 12. маја 2024. године, у Саборном храму у Новом Саду светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор др Милош Весин, уз саслужење свештеног братства Саборног храма, а у молитвеном присуству Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја. После прочитаног јеванђелског одељка, прота Милош је изговорио беседу.

Светој Литургији су присуствовали чланови пет дечјих хорова из Грчке, заједно са родитељима, предвођени г. Никосом Ефтимијадисом, као и група бораца херојске 549. моторизоване бригаде „Цар Душан Силни“ из Призрена и војни аташе амбасаде Руске Федерације у Београду, који су учествовали у акцији добровољног давања крви у манастиру Ковиљу. По завршетку свете Литургије, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј је поздравио госте из Грчке и Русије и захвалио им на посети Новом Саду.