Света Тајна јелеосвећења у Сивцу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, уочи празника Светог Василија Острошког Чудотворца, у суботу, 28. априла / 11. маја 2024. године, у Светониколајевском храму у Сивцу, после празничног вечерњег богослужења које је служио протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки, служена је света Тајна јелеосвећења.

Светом Тајном јелеосвећења началствовао је протојереј Остоја Нијемчевић, парох доњоковиљски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Богослужењу је присуствовао велики број верног народа из Сивца и околних места. По завршетку свете Тајне јелеосвећења, прота Остоја је одржао поучну беседу у којој је нагласио важност учешћа у светој Тајни јелеосвећења, нарочито за потребите који траже лек за своје телесне и душевне патње. На крају се обратио и протонамесник Даниел Кобиљски, који је захвалио служашчем свештенству и верном народу на молитвеном учешћу у светој Тајни јелеосвећења.