Изложба ученичких радова у Сивцу

У петак, 10. маја 2024. године, у Светониколајевском храму у Сивцу служено је вечерње и акатист Светом Василију Острошком. После богослужења, у холу Народне библиотеке у Сивцу, отворена је изложба ликовних радова ученикâ верске наставе Основне школе „20. октобарˮ у Сивцу, који су настали на овогодишњем конкурсу Црквене општине сивачке. Изложбу је отворио протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки, који је похвалио труд учесникâ конкурса. Црквена општина је у знак захвалности на помоћи доделила захвалнице Основној школи, Дому културе и Народној библиотеци у Сивцу. После отварања изложбе, у дворани Дома културе уприличена је додела награда за најуспешније радове. Програму је присуствовао г. Бранко Жежељ, директор Основне школе „20. октобарˮ, као и вероучитељи, наставници и родитељи.

Изложба је организована са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког Господина др Иринеја, у оквиру свечаности „Светониколајевски даниˮ пред храмовну славу. Тема конкурса за ученике првог циклуса основне школе била је „Фрушкогорски манастириˮ, док је за ученике другог циклуса основне школе тема била „Свети Иринеј, исповедник вере, епископ бачкиˮ. На конкурс је приспело 350 радова, од чега су 104 рада награђена и похваљена.