Почетак изградње храма на Сајлову у Новом Саду

У насељу Сајлово у Новом Саду почела је изградња храма Рођења Пресвете Богородице. Чин освећења темеља храма извршио је Преосвећени Епископ мохачки г. Дамаскин, викар Епископа бачког, на празник Мале Госпојине, 21. септембра 2023. године.

Планирано је да се радови на изградњи храма наставе током 2024. године. Грађевински одбор за изградњу новог храма на Сајлову на челу са надлежним свештеником протојерејем Миланом Малинићем позива све вернике и све људе добре воље да, у складу са својим могућностима, помогну даљу изградњу храма на Сајлову.

Прилози се могу уплатити на рачун Црквене општине новосадске (Прималац: СПЦО Нови Сад храм Сајлово; рачун број 150-0000025024083-69, сврха уплате „прилог за изградњу храма Сајловоˮ), а за друге видове помоћи можете се обратити протојереју Милану Малинићу на број телефона 064/800-2411 или путем имејла hramnasajlovu@gmail.com.