Најава: Изложба „Иконостас у Кули 1924 – 2024ˮ

Манифестација „Дани светог Маркаˮ у Кули започеће отварањем изложбе „Иконостас у Кули 1924 – 2024ˮ, аутора Жељка Варинског, фотографа из Куле. Изложба ће бити отворена у четвртак, 25. априла 2024. године, у 19:00 часова, у Ликовној галерији Културног центра у Кули.

Иконостас у храму Светог апостола и јеванђелиста Марка донет је 1866. године из сомборског Светођурђевског храма, као дар Црквеној општини кулској. Радове на поправци и осликавању иконостаса предузео је Лазар Микулић, академски сликар и први директор Културног центра у Кули. Изложба „Иконостас у Кули 1924 – 2024ˮ представља осврт на духовно стваралаштво академског сликара Лазара Микулића, које није довољно познато, али својом лепотом описује његов живот и рад.