Поклоничко путовање верникâ из Новог Сада

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у петак, суботу и недељу, од 19. до 21. маја 2024. године, парохијани Светосавског храма у Новом Саду, предвођени протојерејем Милетом Мајкићем, походили су светиње у Епархији милешевској и Митрополији црногорско-приморској.

Током поклоничког путовања верници су посетили манастире Дајбабе, Ждребаоник, Острог, Морачу и Милешеву, као и Саборни храм у Подгорици. Поклоници су у суботу увече преноћили у конаку манастира Острога, а сутрадан су присуствовали светој архијерејској Литургији у храму Свете Тројице у Доњем манастиру Острог. У недељу увече су се вратили својим домовима, захвални Богу, Пресветој Богородици и свима светима због успешно окончаног путовања током којега су се окрепили силом љубави Божје.