Увођење у дужност новог пароха на Клиси у Новом Саду

У Средопосну недељу, 1/14. априла 2024. године, у храму Вазнесења Господњег на Клиси у Новом Саду, светом Литургијом је началствовао протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протојереја-ставрофорâ Боре Видовића и Радована Лазића, протонамесника Илије Анђелића и ђакона Александра Артукова.

По завршетку свете Литургије, прота Миодраг Шипка је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се протонамесник Илија Анђелић поставља за пароха прве парохије при Световазнесенском храму у Новом Саду. Потом је прота Миодраг сабраном верном народу представио новог пароха и пожелео му много успеха у раду на новој парохији. Отац Илија Анђелић је захвалио Преосвећеном Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу, а свештеном братству храма на топлој добродошлици.