Служена света Литургија у Геронтолошком дому у Футогу

У суботу, 13. априла 2024. године, у Геронтолошком дому у Футогу служена је света Литургија за кориснике ове установе. Светом Литургијом је началствовао протојереј Жељко Тешић, парох футошки, уз саслужење протонамесника Негослава Бељанског, пароха футошког. На светој Литургији су се причестили присутни корисници дома, а тешко покретни и непокретни корисници установе причешћени су у својим собама.

У Геронтолошком дому у Футогу се сваке године током Божићног и Васкршњег поста служи света Литургија како би верници који бораве у дому могли да се исповеде и причесте. У сарадњи са управом установе, футошки свештеници по потреби долазе и током године да би исповедили и причестили болне и немоћне, као и у прихватилишту за особе без смештаја и бескућнике из Футога и околине, и у другим старачким домовима у Футогу.