Поклоничко путовање верникâ из Жабља

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у недељу, 7. априла 2024. године, верници из Жабља, предвођени протојерејем Николом Темеринцем и протонамесником Пером Анђелићем, паросима жабаљским, и ђаконом Стеваном Јањиним, сабратом Светониколајевског храма у Жабљу, походили су светиње Епархије ваљевске.

Стотинак верника из Жабља је најпре узело учешће у светој архијерејској Литургији у манастиру Ћелије. Велику радост су поделили са мноштвом верног народа окупљеном на Благовештенском сабору поводом обележавања годишњица рођења, упокојења и преноса моштију светог оца Јустина. После свете Литургије верници су походили манастир у Лелићу, као и храмове Васкрсења Господњег и Светог Нектарија Егинског у Ваљеву. Духовно укрепљени и оснажени, осетивши радост и љубав браће и сестара богочуване Епархије ваљевске, славећи Господа и благодарећи Му на свему, верници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.