Празник Благовести у Сивцу

У Крстопоклону недељу, на празник Благовести, 25. марта / 7. априла 2024. године, у храму Преноса моштију Светог оца Николаја у Сивцу, свету Литургију је служио протонамесник Владимир Марков, парох каћки, уз саслужење протонамесника Даниела Кобиљског, пароха сивачког, и ђакона Желимира Ацана из Сомбора. После прочитаних јеванђелских одељака, отац Владимир је произнео пригодну беседу, поучивши присутне о смислу и значају празника.

После заамвоне молитве извршен је чин благосиљања славских дарова које су поводом славе Благовештенске хришћанске заједнице из Сивца принели овогодишњи кумови протонамесник Даниел Кобиљски и црквењак Тома Ћурић. Кумство за наредну годину прихватиле су госпође Марица Плавшић и Зорица Крачун.