Поклоничко путовање верникâ из Стапара

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу, 16. марта 2024. године, верници из Стапара походили су светиње Београда. Предвођени презвитером Николом Дувњаком, парохом стапарским, верници су прво посетили манастир Раковицу у којем почивају земни остаци српских патријараха Димитрија и Павла. Поред храма, капеле и извора свете Петке, посебну радост поклоника изазвала је посета спомен-соби патријарха Павла, која представља својеврсни времеплов кроз путеве којима је он ходио и водио Цркву. У наставку путовања верници су посетили велелепни Храм Светог Саве, као и цркву Ружицу и капелу Свете Петке на Калемегдану. У вечерњим часовима поклоници су се вратили својим домовима, озарени топлином и благодаћу светиња српске престонице.