Подигнут крст храма у Локу

У уторак, 28. фебруара / 12. марта 2024. године, на храм Светог пророка Илије у Локу подигнут је обновљен и освећен крст који ће красити поменути храм. Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, чин освећења крста је извршио Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Дамаскин, викар Епископа бачког, којем је саслуживало свештенство и ђаконство Епархије бачке. Чин освећења је извршен у недељу, 26. фебруара / 10. марта 2024. године, уз учешће великог броја верног народа.

Обнова храма посвећеног Светом пророку Илији у Локу је највећи догађај за ово мало шајкашко село од изградње самог храма. У овој години верни народ Лока прославља двестоту годишњицу од изградње и освећења храма Светог пророка Илије. Трудом и бригом Покрајинског завода за заштиту споменикâ културе, храм ће у овој јубиларној години бити омивен и обновљен. Обнову и позлату храмовног крста својим даром омогућио је благочестиви господин Драган Божић из Шајкаша.