Поклоничко путовање верника из Апатина и Пригревице

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походе“ у недељу, 10. марта 2024. године, верници из Апатина и Пригревице, предвођени протонамесником Младеном Глушцем, парохом апатинским, походили су светиње Епархије славонске.

Верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Јасеновац, приступили светој Тајни Причешћа и упознали се са историјатом манастира. После свете Литургије, поклоници су посетили манастир Пакра у општини Сирач, манастир Свете Ане у Доњој Вријевској и храм Светих апостола Петра и Павла у Кућанцима.

Духовно укрепљени, са великом радошћу и пуни утисака, поклоници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.