Сусрет патријарха Порфирија и архиепископа Стефана

На позив Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, а поводом трогодишњице од његовог избора за предстојатеља Српске Православне Цркве, Његово Блаженство Архиепископ охридски и македонски г. Стефан је боравио у дводневној посети Београду.

Пратњу Архиепископу чинили су чланови радног састава Светог Архијерејског Синода: Његово Високопреосвештенство Митрополит преспанско-пелагонијски и администратор аустралијско-новозеландски г. Петар, Његово Високопреосвештенство Митрополит дебарско-кичевски и администратор аустралијско-сиднејски г. Тимотеј и секретар Синода Његово Преосвештенство Епископ хераклејски г. Климент. Овом сусрету присуствовали су и Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј, члан Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, и архимандрит Нектарије (Ђурић), главни секретар Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве. Посета је протекла у пријатељској, братској атмосфери, а посебна пажња била је посвећена актуелностима у свеправославном свету.

Извор: https://spc.rs