Света Тајна јелеосвећења у Вилову

У суботу, 18. фебруара / 2. марта 2024. године, у навечерје празника Светих апостола Архипа, Филимона и Апфије, у храму Светог Стефана Дечанског у Вилову, служена је света Тајна јелеосвећења, којом је началствовао протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва жабаљског. У чину свете Тајне јелеосвећења учествовало је мноштво болних и потребитих верника. За певницом су појале чланице певничког хора из Вилова. По завршетку богослужења, отац Перо је поучио верни народ о важности живота у Цркви кроз учешће у светим Тајнама и нагласио да исцељења која тражимо кроз молитвено заступништво светих у Цркви јесу припрема за исцељење које добијамо кроз Васкрсење и победу над грехом и смрћу.