Полугодишњи парастос почившој слушкињи Божјој Александри Ратник

У суботу, 17. фебруара 2024. године, у храму Преноса моштију светог оца Николаја у Плавни, служена је заупокојна Литургија поводом полугодишњице од упокојења слушкиње Божје Александре Ратник, почивше супруге протонамесника Далибора Ратника, пароха у Новом Жеднику. Заупокојном Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Стојан Билић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке и других епархија наше помесне Цркве. После заамвоне молитве служен је парастос уснулој слушкињи Божјој Александри, а потом се прота Стојан обратио сабраном народу пригодном беседом.

После богослужења у храму, на сеоском гробљу у Плавни је служен мали помен којим је началствовао протонамесник Звонимир Живковић, настојатељ храма Преподобног Симеона Мироточивог у Лесковцу.