Смотра хорова у Молу

У недељу, 11. фебруара 2024. године, у храму Светог Саве у Молу, вечерњим богослужењем уочи празника Света Три Јерарха началствовао је протојереј Бранислав Шијачић, парох сомборски, уз саслужење протонамесника Владимира Маркова, пароха каћког, и презвитера Мирослава Стојановића, пароха чурушког.

Поводом јубилеја – двеста година од освећења Светосавског храма у Молу, после богослужења је одржана смотра хорова, на чијем почетку су ученици Основне школе „Новак Радонићˮ из Мола, заједно са свим гостујућим хоровима, отпевали химну Светом Сави. После  поздравног слова презвитера Милорада Мишкова, пароха молског, одабране композиције извели су чланови црквених хорова „Свети цар Константин и царица Јелена” из Сомбора, „Свети Георгијеˮ из Бечеја, „Свети Сава Горњокарловачкиˮ из Мола, као и црквених хорова при храму Вазнесења Господњег у Чуругу и при Светониколајевском храму у Каћу.