Прeдстављање монографије Kола српских сестара из Куле

У понедељак, 5. фебруара 2024. године, у дворани Школе за основно музичко образовање у Кули, јавности је представљена монографија Кола српских сестара из Куле. Представљање монографије је уприличено поводом прославе двадесет пет година постојања и рада поменутог удружења.

Штампање монографије, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, помогла је Црквена општина кулска. На представљању монографије говорио је презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, који је похвалио прегалаштво и труд чланица удружења. Поред оца Драгољуба, о сарадњи Удружења кола српских сестара Епархије бачке и Црквене општине кулске, говорио је протонамесник Бошко Маринков, парох кулски. Професор Љиљана Стојановић, председник Кола српских сестара из Ниша, говорила је о историјату и деловању Кола српских сестара у Србији. Похвалу раду удружења дао је и г. Дамјан Миљанић, председник Општине Кула. На свечаности је учествовала и појачка група при храму Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули, која је извела краћи програм.