Божићни интервју са Епископом осечкопољским и барањским г. Херувимом

Поводом празника Рождества Христовог снимљен је интервју са Његовим Преосвештенством Епископом осечкопољским и барањским г. Херувимом о смислу и значају овог великог хришћанског празника. Тим поводом, Преосвећени владика Херувим је говорио и о томе како сагледава положај Српске Православне Цркве и српског народа у Хрватској данас, нарочито после протеклог пописа становништва, шта доживљава као проблем у односима Цркве и државе, а шта истиче као добар пример сарадње. Епископ Херувим је предочио какво је стање црквеног живота у парохијама и црквеним општинама које је посетио током своје петогодишње архипастирске службе, а на крају празничног интервјуа је упутио празничну честитку свим православним хришћанима, нарочито онима који су пореклом са подручја Епархије осечкопољске и барањске.