Освећење парохијског дома у Ђурђеву

У суботу, 30. децембра 2023. године, после вечерњег богослужења у храму Вазнесења Господњег, извршен је чин освећења парохијског дома у Ђурђеву. Чином освећења је началствовао протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва жабаљског, а присуствовали су часници Црквеноопштинског управног одбора и парохијани из Ђурђева.

Нови парохијски дом је направљен у постојећој црквеној згради, која је, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, преуређена током 2023. године. У претходне две деценије у Ђурђеву је потпуно обновљен свети храм, а изграђени су и нови Светосавски дом и капела на гробљу. Ови грађевински подухвати воде ка најважнијем градитељском подухвату – изграђивању Цркве односно Тела Христовог: И ви сами као живо камење зидајте се у дом духовни, свештенство свето, да бисте приносили жртве духовне, благопријатне Богу, кроз Исуса Христа (IПетр. 2, 5).