У Ђурђеву отворена изложба о страдању православног свештенства

У понедељак, 11. децембра 2023. године, у просторијама Месне заједнице Ђурђево, отворена је изложба посвећена сећању на страдање свештенства у Погрому у Бачкој 1942. године, аутора Петра Ђурђева, директора Историјског архива Града Новог Сада. Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, ова поставка је излагана и у другим местима Шајкашке области, ради бољег упознавања са историјским догађајима из јануара 1942. године, развијања културе сећања и молитвеног спомена на бачке свештеномученике. После вечерњег богослужења, изложбу је отворио ђакон Мирослав Николић, управник Ризнице Епархије бачке. Ђакон Мирослав је беседио о страдању и вери православног клира и верног народа у току Другог светског рата на простору Епархије бачке.