У Кули служен парастос страдалима у Првом светском рату

У четвртак, 3/16. новембра 2023. године, на празник Обновљења храма светог великомученика Георгија – Ђурђиц, у храму Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули, после свете Литургије, служен је парастос страдалим официрима, војницима и солунским добровољцима у Првом светском рату. Парастос су служили презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, протонамесник Бошко Маринков и ђакон Бранислав Живковић. Парастосу су присуствовали потомци страдалих, верни народ, чланови Кола српских сестара и Српске ратарске читаонице. Парастос страдалима у Првом светском рату се служи на празник Ђурђиц, јер је на тај празник 1918. године ослобођена Кула. Ђурђиц је истовремено и Дан општине Кула.