Храмовна слава у Раткову

Прослава празника Обновљења храма светог великомученика Георгија, престоног празника храма у Раткову, отпочела је у навечерје празника, бденијем којим је началствовао протојереј Славко Протић, парох оџачки, уз саслужење презвитера Ненада Вујасина, пароха ађанског, и презвитера Милорада Мишкова, пароха молског.

На дан празника, у четвртак, 3/16. новембра 2023. године, на светој Литургији је началствовао протојереј Јован Кезан, парох оџачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прота Јован је по прочитаном јеванђелском одељку произнео беседу у којој је поучио верни народ о непролазној жртвеној љубави светог Георгија. После заамвоне молитве, служен је помен оснивачима, свештенослужитељима и парохијанима храма у Раткову.

Вечерњим богослужењем је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова. Овогодишњи кум и домаћин храмовне славе био је г. Зоран Трифуновић, а залог кумства преузео је г. Драгану Комару.