Слава Прве бригаде Копнене војске

У четвртак, 27. октобра / 9. новембра 2023. године, христољубиво војинство Команде и Прве бригаде Копнене војске је прославило светог мученика Нестора, свог небеског заштитника.

Прослава је започела бденијем које је, у параклису Команде Прве бригаде Копнене војске, посвећеном светом славном и добропобедном мученику Нестору, служио протонамесник Селимир Вагић, војни свештеник Речне флотиле.

На дан славе, светом Литургијом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ липљански и војни г. Доситеј. Преосвећеном Епископу Доситеју су саслуживали протојереј Ђорђе Стојисављевић, шеф Кабинета Патријарха српског, протонамесник Бранислав Ђурагић, парох новосадски, протонамесник Љубиша Човић, војни свештеник, као и ђакони Николај Вуковић и Александар Артуков. Полазници Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ из Новог Сада, на челу са Филипом Поповићем, појањем су увеличали празничну атмосферу. Светим богослужењима молитвено су присуствовали официри и подофицири Команде Прве бригаде Копнене војске, на челу са бригадним генералом Зораном Насковићем, командантом бригаде.

По завршетку свете архијерејске Литургије извршен је чин благосиљања славских дарова, које је са љубављу припремио овогодишњи кум мајор др Младен Мијовић. После богослужења је уследила трпеза љубави. Кум овогодишње славе, мајор др Младен Мијовић, залог кумства за следећу годину је предао Дејану Ивковићу, заставнику у пензији.