Поклоничко путовање верникâ из Доњег Ковиља

У четвртак, 9. новембра 2023. године, на празник Светог мученика Нестора, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Доњег Ковиља, предвођени протојерејом Остојом Нијемчевићом, парохом доњоковиљском, посетили су светиње Епархије браничевске.

У манастиру Тумане верници су се на светој Литургији причестили, поклонили моштима преподобних Зосима и Јакова, учествовали у заједничкој молитви за здравље и посетили испосницу у којој је молитвено тиховао преподобни Зосим. Други манастир који су верници походили био је Нимник, посвећен светом Николају Мирликијском. Благодарећи Богу, у добром расположењу и здрављу, поклоници су се у поподневним сатима вратили својим домовима.