Храмовна слава у Бајши

Прослава престоног празника храма у Бајши – празника Светог великомученика Димитрија,  отпочела је празничним бденијем које је служио презвитер Ђорђе Цвијановић, парох бајшански.

На дан храмовне славе, у среду, 26. октобра / 8. новембра 2023. године, светом Литургијом је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење презвитера Николе Дувњака, пароха стапарског, и презвитера Ђорђа Цвијановића. После прочитаног јеванђелског одељка, отац Никола је одржао празничну беседу у којој је поучио сабрани верни народ о животу хришћана у првим вековима и чврстој вери коју хришћани данас треба да имају. После заамвоне молитве извршен је трократни опход око храма, са поменом ктиторима.

Вечерњим богослужењем је началствовао протонамесник Дарко Јелић, парох змајевачки, уз саслужење протонамесникâ Далибора Зарића, пароха сенћанског, и Даниела Кобиљског, пароха сивачког. После вечерњег је извршен чин благосиљања славских дарова, принос овогодишње куме Миљане Винаји, а потом је отац Даниел одржао пригодну беседу. Кумство за наредну годину прихватили су господа Веселин Шћепановић, Мирослав Крстић, Никола Радаковић, Горан Којић и Данило Јелић.