Промоција књиге и пројекција филма у Жабљу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у петак, 3. новембра 2023. године, у галерији Општинске народне библиотеке „Вељко Петровићˮ у Жабљу, представљена је књига Света Петка, архимандрита др Клеопе Стефановића, игумана манастира Ваведења Пресвете Богородице и професора Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима.

У присуству жабаљског свештенства и многобројног верног народа, аутор је говорио о књизи и лику Светитељке. Живом речју пренео је искуство живљења у манастиру где су обретене мошти свете матере Параскеве.

У суботу, 4. новембра 2023. године, у дворани биоскопа у Жабљу, биће одржана пројекција филма „Света Петка – крст у пустињиˮ, снимљеног по роману Петкана, који је написала Љиљана Хабјановић-Ђуровић.